Foto
„Bogatym nie jest ten, kto posiada,
lecz ten, kto daje”

Jan Paweł II

Jesteś tutaj:

Wolne miejsca w Placówce

Data: 23.02.2017 r., godz. 16.00    566
Dyrektor Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Wyszkowie informuje, iż z dniem 01 września 2016 r. powstały dwa nowe Domy dla Dzieci w Wyszkowie.

Organem prowadzącym jest Powiat Wyszkowski. Placówki są typu socjalizacyjnego z miejscami interwencyjnymi; każda dla 14 wychowanków, w tym 3 miejsca interwencyjne. W Placówkach są umieszczane dzieci powyżej 10 r. ż.

Nowo wybudowane Domy dla Dzieci zostały odpowiednio urządzone i wyposażone w nowoczesny sprzęt RTV i AGD. Wszystkie pokoje zostały wyposażone w nowe meble.

Na parterze każdego z bliźniaczych domów znajduje się salon, kuchnia z jadalnią, pokój wychowawców, pokój do nauki, łazienka oraz magazynek z kotłownią. Na piętrze jest siedem dwuosobowych pokoi oraz trzy łazienki.

Wychowankowie razem z wychowawcami tworzą społeczność domu, której zadaniem jest podejmowanie decyzji dotyczących życia całej społeczności, prowadzenie gospodarstwa domowego. W nowych domach dzieci i młodzież pozostając pod opieką wychowawców sami wykonują podstawowe domowe czynności, takie jak zakupy, przygotowywanie posiłków oraz dbanie o porządek. 

W naszych Domach wychowankowie znajdują specjalistyczną opiekę, wsparcie i indywidualne podejście. Pracujemy na zasobach, stosujemy pozytywną pedagogikę, wspieramy rozwój indywidualnego potencjału.

Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza Dom dla Dzieci Nr 1 w Wyszkowie ul. Dworcowa 3A posiada 6 wolnych miejsc.

Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza Dom dla Dzieci Nr 2 w Wyszkowie ul. Dworcowa 3B posiada 4 wolne miejsca.

Biuro obu Placówek znajduje się przy ul. I Armii W. P. w Wyszkowie, tel. 29 642 82 86; tel/fax 29 757 13 80.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Z poważaniem
Alicja M. Zapolska